Skip to content

Güngör HATEMOĞLU

Güngör Hatemoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2006 yılında mezun olduktan sonra Onur Hukuk Bürosu ekibine katılmış ve halen Avukat olarak çalışmaktadır. 2007 – 2008 tarihleri arasında Harp Akademileri Komutanlığı Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Ulusal ve Uluslararası Güvenlik Stratejileri Yüksek Lisans Programına katılmıştır. 2007 yılında Marka ve Patent Vekili olmuştur. 2017 yılından itibaren de arabuluculuk yetkisini almıştır.

Uluslararası Hukuk, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Bilişim Hukuku, Kişisel Veri Koruma Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve İş Hukuku başta olmak üzere Özel Hukuk alanında çalışmaktadır. Şirket birleşme ve devralmaları ile genel kurul ve yönetim kurul toplantılarının tüm süreçlerinin yönetilmesi, yerli ve yabancı şirket danışmanlığı, toplu iş sözleşmeleri süreç ve uyuşmazlıklarının takibi konularında uzmandır. Aynı zamanda, uluslararası ticari uyuşmazlıkların yurtiçi ve yurtdışındaki süreçlerini yürütmektedir. Av. Onur Ünal ile beraber ABD, İtalya, Fransa, İspanya, Almanya, İsrail, Rusya ve Ukrayna gibi pek çok ülkede görülen dava ve uyuşmazlıkların çözülmesinde şirketlerin temsilcisi olarak hazır bulunmuştur.

                               Bunların yanı sıra, Güngör Hatemoğlu’nun yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.